International Forums > Turkish - Türkçe

OPNsense Nedir ?

<< < (2/2)

ConaX:
selamlar, uzun yıllardır pfsense üzerinde geliştirmiş olduğum ek yazımları bugün itibarı ile OPNSense üzerinde de geliştimelere başlıyorum. hayırlı uğurlu olsun. geliştirdikçe burada da paylaşımda bulunucam.

saygılar

cagriaksu:
Arkadaşlar selam,

Bizde müşteri lokasyonlarında ki bir kaç firewall'u pfSense'ten OPNSense'e çevirmeye başladık. Bir süre performans ve güvenilirlik testi uyguyalayacağız. Yorumlarımı buradan paylaşıyor olacağım.

Rekabet her zaman son kullanıcı açısından iyidir, yeni bir sistem öğrenmekten ve desteklemekten de korkmadığımız sürece hepimiz adına hayırlı olmasını dilerim :)

sfn:
Haberlerinizi bekliyoruz.

harun1661:
Opnsense ile bu akşam tanıştım. Rasbery üzerine pfsense kurmanin zor olmasından dolayı internette gezerken gördüm. Pfsense i yaklaşık 2 haftadır kurcalıyorum hoşuma giden pek çok özelliğini farkettim. Fakat opnsense ile yeterli Türkçe doküman göremedim. İnşallah bu hafta kendi isyerimde kurup denemelerimi yaptıktan sonra bir kaç musterime kurmayı düşünüyorum opnsense eğer başarılı sonuçlar alırsak deneyimlerimizi buradan paylaşarak geliştirilmesi ve yaygınlaşmasına yardımcı olmayı umuyoruz.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version